Nagroda dla Koła Ligi Ochrony Przyrody „Czarne Jagódki”

A_20200305_130854

W dniu 05 marca 2020 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie dla najlepiej działającego Koła Ligi Ochrony Przyrody w roku szkolnym 2018/2019. Koło LOP działające w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie zajęło II miejsce. Do Koła Ligi Ochrony Przyrody należą dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klasy I-III. Opiekunem koła LOP jest p. Wioletta Modlińska, a Koło nosi nazwę „Czarne Jagódki". Członkowie LOP aktywnie biorą udział w konkursach przyrodniczych, organizowanych przez szkoły, instytucje, LOP w Kunie, LOP w Płocku. Uczestniczą w wielu spotkaniach z leśnikami rozszerzając swoją wiedzę na temat znaczenia lasów w życiu człowieka i ochronie środowiska.

W tym roku Wójt Gminy Kutno Pani Justyna Jasińska ufundowała nagrody rzeczowe wraz z listem gratulacyjnym dla opiekuna i członków Koła. W imieniu Pani Wójt nagrody przekazał dyrektor CUW Gminy Kutno Robert Witczak.

Niezwykła lekcji historii w Byszewie – realizacja ...
Konsultacje z mieszkańcami Gminy Kutno rozpoczęte